Photofinish Images | H1| H2| H3| H4| H5| H6|

    
    

 SA Athletics Stadium - Site License                  5/11/2016 - 17:18 PM
            Athletics SA   2016-2017 - 5/11/2016 to 30/04/2017            
                             Week 2 5/10/2016                             
                     SA Athletic Stadium  Mile End SA                     
 
Event 9  Men 13&U 800 Metre
=======================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1   600 Bryce Watkins          SAINTS  - SA           1:52.05   20      
  2    14 Sam Russell            NORTHERN DIS           1:52.99   18      
  3   673 Harry May              WESTERN DIST           1:53.18   16      
  4   401 Kai Pudney             PORT ADELAIDE - SA     1:55.59   20      
  5   495 Lachlan Randello       SAINTS  - SA           1:57.84   18      
  6   757 Kostya Khudoshin       SAINTS  - SA           1:58.59   15      
  7   769 Lachlan Scott          FLINDERS - SA          1:58.63   14      
  8    85 Tom Lancaster          FLINDERS - SA          1:59.48   13      
  9   430 Maxwell Spurling       HILLS DISTRI           2:00.93   15      
Section  2                                                                
  1   310 Nicklaus Blum          WESTERN DIST           1:59.04   16      
  2   730 Morgan Miller          HILLS DISTRI           2:01.43   20      
  3   157 Nicholas Dallimore     FLINDERS - SA          2:01.82   14      
  4   141 Jack Hunter            HILLS DISTRI           2:02.03   13      
  5   417 Miles Weder            SAINTS  - SA           2:02.60   12      
  6   457 Patrick Goodwin        FLINDERS - SA          2:03.26   11      
  7    86 Kieren Shepherdson     HILLS DISTRI           2:07.71   12      
  8   436 Damon Anning           HILLS DISTRI           2:10.69   16      
 --    84 Riley Konecny          ENFIELD HARR               DNF           
Section  3                                                                
  1   400 Harrison Bagley        TEA TREE GUL           2:05.45   10      
  2   365 Mitchell Bray          HILLS DISTRI           2:09.77   18      
  3   328 Archie Richardson      PEMBROKE  - SA         2:10.76   20      
  4   737 Hunter Rubino          COASTAL DIST           2:10.84   11      
  5   201 Dante Afnan            ATHLETICS SA           2:13.46   15      
  6   381 Bradley Thring         NORTHERN DIS           2:14.49    9      
  7   716 Tommy Matoga           SAINTS  - SA           2:17.28   10      
  8   739 David Quan             SAINTS  - SA           2:33.54    5      
  9   498 Jasper Carter          SAINTS  - SA           2:38.45    4      
Section  4                                                                
  1   668 Bailey Griffiths       WESTERN DIST           2:11.49   18      
  2   798 Liam Johns             NORTHERN DIS           2:13.87   14      
  3   458 Scott Goodwin          FLINDERS - SA          2:14.71   13      
  4   137 Bradley Hilton         HILLS DISTRI           2:14.75   16      
  5   426 Harry Whitford         UNITED COLLE           2:16.81   15      
  6   608 Adam Goddard           SAINTS  - SA           2:19.16   14      
  7   204 Toby Cook              PEMBROKE  - SA         2:21.65   10      
  8   568 Tristan Baldan         HILLS DISTRI           2:22.45    8      
  9   315 Kodi Parkinson         HILLS DISTRI           2:23.66   12      
Section  5                                                                
  1   609 Nicholas Egarr         SAINTS  - SA           2:18.04   12      
  2   329 Dane Proepster         SOUTHERN - SA          2:22.21    9      
  3   217 Patrick Winter         PEMBROKE  - SA         2:23.07   13      
  4   380 Liam Sweet             PORT ADELAIDE - SA     2:24.03    7      
  5   611 Laurie Brown           SAINTS  - SA           2:25.88    6      
  6   744 Declan Fahey           SAINTS  - SA           2:25.95    8      
  7   407 Adam Zur Eich          ENFIELD HARR           2:27.90   20      
  8    50 Paul Leikas T/F20      PORT ADELAIDE - SA     2:34.14    8      
  9   311 Suraj Pumpa            PORT ADELAIDE - SA     2:34.71    7      
Section  6                                                                
  1   709 Tyson Veenvliet        ENFIELD HARR           2:19.08   11      
  2   352 Sid Narayan            ENFIELD HARR           2:29.95    9      
  3   446 Mathew Bruniges        SOUTHERN - SA          2:52.95    6      
  4   750 Russell Johnson        PORT ADELAIDE - SA     3:10.71   18      
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1   600 Bryce Watkins          SAINTS  - SA           1:52.05   1  20   
  1   401 Kai Pudney             PORT ADELAIDE - SA     1:55.59   1  20   
  1   730 Morgan Miller          HILLS DISTRI           2:01.43   2  20   
  1   328 Archie Richardson      PEMBROKE  - SA         2:10.76   3  20   
  1   407 Adam Zur Eich          ENFIELD HARR           2:27.90   5  20   
  2    14 Sam Russell            NORTHERN DIS           1:52.99   1  18   
  2   495 Lachlan Randello       SAINTS  - SA           1:57.84   1  18   
  2   365 Mitchell Bray          HILLS DISTRI           2:09.77   3  18   
  2   668 Bailey Griffiths       WESTERN DIST           2:11.49   4  18   
  2   750 Russell Johnson        PORT ADELAIDE - SA     3:10.71   6  18   
  3   673 Harry May              WESTERN DIST           1:53.18   1  16   
  3   310 Nicklaus Blum          WESTERN DIST           1:59.04   2  16   
  3   436 Damon Anning           HILLS DISTRI           2:10.69   2  16   
  3   137 Bradley Hilton         HILLS DISTRI           2:14.75   4  16   
  4   757 Kostya Khudoshin       SAINTS  - SA           1:58.59   1  15   
  4   430 Maxwell Spurling       HILLS DISTRI           2:00.93   1  15   
  4   201 Dante Afnan            ATHLETICS SA           2:13.46   3  15   
  4   426 Harry Whitford         UNITED COLLE           2:16.81   4  15   
  5   769 Lachlan Scott          FLINDERS - SA          1:58.63   1  14   
  5   157 Nicholas Dallimore     FLINDERS - SA          2:01.82   2  14   
  5   798 Liam Johns             NORTHERN DIS           2:13.87   4  14   
  5   608 Adam Goddard           SAINTS  - SA           2:19.16   4  14   
  6    85 Tom Lancaster          FLINDERS - SA          1:59.48   1  13   
  6   141 Jack Hunter            HILLS DISTRI           2:02.03   2  13   
  6   458 Scott Goodwin          FLINDERS - SA          2:14.71   4  13   
  6   217 Patrick Winter         PEMBROKE  - SA         2:23.07   5  13   
  7   417 Miles Weder            SAINTS  - SA           2:02.60   2  12   
  7    86 Kieren Shepherdson     HILLS DISTRI           2:07.71   2  12   
  7   609 Nicholas Egarr         SAINTS  - SA           2:18.04   5  12   
  7   315 Kodi Parkinson         HILLS DISTRI           2:23.66   4  12   
  8   457 Patrick Goodwin        FLINDERS - SA          2:03.26   2  11   
  8   737 Hunter Rubino          COASTAL DIST           2:10.84   3  11   
  8   709 Tyson Veenvliet        ENFIELD HARR           2:19.08   6  11   
  9   400 Harrison Bagley        TEA TREE GUL           2:05.45   3  10   
  9   716 Tommy Matoga           SAINTS  - SA           2:17.28   3  10   
  9   204 Toby Cook              PEMBROKE  - SA         2:21.65   4  10   
 10   381 Bradley Thring         NORTHERN DIS           2:14.49   3   9   
 10   329 Dane Proepster         SOUTHERN - SA          2:22.21   5   9   
 10   352 Sid Narayan            ENFIELD HARR           2:29.95   6   9   
 11   568 Tristan Baldan         HILLS DISTRI           2:22.45   4   8   
 11   744 Declan Fahey           SAINTS  - SA           2:25.95   5   8   
 11    50 Paul Leikas T/F20      PORT ADELAIDE - SA     2:34.14   5   8   
 12   380 Liam Sweet             PORT ADELAIDE - SA     2:24.03   5   7   
 12   311 Suraj Pumpa            PORT ADELAIDE - SA     2:34.71   5   7   
 13   611 Laurie Brown           SAINTS  - SA           2:25.88   5   6   
 13   446 Mathew Bruniges        SOUTHERN - SA          2:52.95   6   6   
 14   739 David Quan             SAINTS  - SA           2:33.54   3   5   
 15   498 Jasper Carter          SAINTS  - SA           2:38.45   3   4   
 --    84 Riley Konecny          ENFIELD HARR               DNF   2       
Event 9  Men 14-15 800 Metre
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   730 Morgan Miller          HILLS DISTRI           2:01.43   2  20   
  2   365 Mitchell Bray          HILLS DISTRI           2:09.77   3  18   
  3   436 Damon Anning           HILLS DISTRI           2:10.69   2  16   
  4   201 Dante Afnan            ATHLETICS SA           2:13.46   3  15   
  5   798 Liam Johns             NORTHERN DIS           2:13.87   4  14   
  6   458 Scott Goodwin          FLINDERS - SA          2:14.71   4  13   
  7   609 Nicholas Egarr         SAINTS  - SA           2:18.04   5  12   
  8   709 Tyson Veenvliet        ENFIELD HARR           2:19.08   6  11   
  9   204 Toby Cook              PEMBROKE  - SA         2:21.65   4  10   
 10   329 Dane Proepster         SOUTHERN - SA          2:22.21   5   9   
 11   744 Declan Fahey           SAINTS  - SA           2:25.95   5   8   
 12   311 Suraj Pumpa            PORT ADELAIDE - SA     2:34.71   5   7   
 13   446 Mathew Bruniges        SOUTHERN - SA          2:52.95   6   6   
 --    84 Riley Konecny          ENFIELD HARR               DNF   2       
Event 9  Men 16-17 800 Metre
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   401 Kai Pudney             PORT ADELAIDE - SA     1:55.59   1  20   
  2   495 Lachlan Randello       SAINTS  - SA           1:57.84   1  18   
  3   310 Nicklaus Blum          WESTERN DIST           1:59.04   2  16   
  4   430 Maxwell Spurling       HILLS DISTRI           2:00.93   1  15   
  5   157 Nicholas Dallimore     FLINDERS - SA          2:01.82   2  14   
  6   141 Jack Hunter            HILLS DISTRI           2:02.03   2  13   
  7   417 Miles Weder            SAINTS  - SA           2:02.60   2  12   
  8   457 Patrick Goodwin        FLINDERS - SA          2:03.26   2  11   
  9   400 Harrison Bagley        TEA TREE GUL           2:05.45   3  10   
 10   381 Bradley Thring         NORTHERN DIS           2:14.49   3   9   
 11   568 Tristan Baldan         HILLS DISTRI           2:22.45   4   8   
 12   380 Liam Sweet             PORT ADELAIDE - SA     2:24.03   5   7   
 13   611 Laurie Brown           SAINTS  - SA           2:25.88   5   6   
 14   739 David Quan             SAINTS  - SA           2:33.54   3   5   
 15   498 Jasper Carter          SAINTS  - SA           2:38.45   3   4   
Event 9  Men 18-34 800 Metre
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   600 Bryce Watkins          SAINTS  - SA           1:52.05   1  20   
  2    14 Sam Russell            NORTHERN DIS           1:52.99   1  18   
  3   673 Harry May              WESTERN DIST           1:53.18   1  16   
  4   757 Kostya Khudoshin       SAINTS  - SA           1:58.59   1  15   
  5   769 Lachlan Scott          FLINDERS - SA          1:58.63   1  14   
  6    85 Tom Lancaster          FLINDERS - SA          1:59.48   1  13   
  7    86 Kieren Shepherdson     HILLS DISTRI           2:07.71   2  12   
  8   737 Hunter Rubino          COASTAL DIST           2:10.84   3  11   
  9   716 Tommy Matoga           SAINTS  - SA           2:17.28   3  10   
 10   352 Sid Narayan            ENFIELD HARR           2:29.95   6   9   
 11    50 Paul Leikas T/F20      PORT ADELAIDE - SA     2:34.14   5   8   
Event 9  Men 35+ 800 Metre
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   407 Adam Zur Eich          ENFIELD HARR           2:27.90   5  20   
  2   750 Russell Johnson        PORT ADELAIDE - SA     3:10.71   6  18